Ha nem ismeri a Panerai replika órák, nem furcsa, ha úgy gondolja, hogy mindegyikük azonos. Valóban, a firenzei márka mélyen attól függ, hogy néhány aláírás-dizájn jellegzetessége van-e, és esetleg az összes replika órák alkalmazza őket. Ennek következtében a Panerai különböző hamis órák között jelentős különbségek vannak. Tehát, ha egy kicsit többet szeretne megtudni arról a márkáról, amelyet a Royal Italian Navy egyszer használ, akkor olvassa el a különböző Panerai óragyűjtemények gyors útmutatóját.
A Panerai Radiomir hamis órák alapvetően a Officine Panerai órás prototípusok első sorozatának 1936-ban létrehozott modern változatát jelentik. A “Radiomir” név egy ragyogó radiumalapú porra vonatkozik, amelyet a Panerai 1916-ban szabadalmaztatott. most már úgy vélik, hogy nagyon mérgező) vált pépesvé, és a Panerai hamis órákon használták, hogy ragyogjanak a sötétben.
Az eredeti Radiomir búvárrepülőórák aláírási jellemzői közé tartozik egy nagy, 47 mm-es vízálló párnás alakú tok, amely hegesztett huzalvégekkel van ellátva. nedves ruhák), és a túlméretezett tekercses korona kesztyűvel is manipulálható. Ezek a tervezési jellemzők többsége a mai Radiomir olcsó órákon maradt.
Az 1940-es években Panerai módosította óráit. Az esetre hegesztett vékony huzalvégek helyett a Panerai az egész házat, beleértve a szélesebb füleket is, egyetlen acéllemezből készítette. Az ügy sarkai is kissé élesebbek voltak, mint a korábbi modellek, és a kanyargós korona henger alakú volt, nem pedig lángolt és kúp alakú.
1949-ben Panerai feltalálta a “Luminor” nevű más fényes anyagot, amely trícium alapú volt. A következő évben a Panerai egy teljesen új esetet tervezett a most ikonikus, emelőkaros védőhíddal. Ez a mechanizmus jobb vízállóságot biztosít a replika órák számára. Hasonlóan az 1940-es években készült precíziós Radiomir órákhoz, az akkori új, 1950-es évek Panerai órái szintén egyetlen acéllemezből készültek; de a szegélyek tágabbak és laposabbak voltak.
Ez az esettanulmány a mai Panerai Luminor 1950-esreplika órák alapvető inspiráló forrása (amelyeket először 2002-ben jelentettek be, majdnem egy évtizeddel a modern Luminor debütálása után). Érdemes megjegyezni, hogy a mai Panerai Luminor 1950-es koronatartói magukban foglalják a “REG T. M.” gravírozást.
A Panerai órák csak az 1990-es években váltak hozzáférhetővé a nyilvánosság számára, és Alessandro Bettarini (az akkori Panerai gépgyártó főnöke), aki inspirálta az 1950-es évek Panerai búvárait, és 1993-ban tervezte meg a modern Panerai Luminort. koronás védőhíd az archívumokból, és a régi Panerai szabadalmakból elfogadta a Luminor nevet.